Sigarayı bırakmak isteyenler için hazırlanan ve bitkisel sıvılardan meydana gelen likit elektronik sigaranın olmazsa olmaz en önemli parçasıdır. Likit içerisinde herhangi bir zararlı madde bulunmadığı için hem kullanıcıların hem de çevredekilerinsağlığı tehlikeye atmaz. 

Elektronik sigara içinde bulunan hazne içerisine bırakılan likit pil yardımı ile ısınır. Isınan likit buhar haline dönüşür ve böylece kullanıcı bu buharı içine çekerek dışarıya doğru verir. Atomizer sayesinde ısınan sıvı likit buharhaline gelir. Kişilerin isteğine bağlı olarak farklı aroma ve tatlarla birleşerek de kullanılabilir.

Elektronik sigaralar atomizer, batarya, çekim tuşu ve likit tankından meydana gelir.Performans yüksek bir verim için tüm bu parçaların ve kullanım özelliklerinin bilinmesi gerekir.

Likit Çeşitleri

Piyasada elektronik sigara markası kadar likit markası da bulunur. Bu durum farklı özelliklere sahip likit çeşitlerinin gelişmesini sağlamıştır. Bunlardan PG bazlı likitlerin hammaddesini propilen glikol oluşturur. Ekipler içerisinde yüksek oranda nikotin bulunur. Sigarayı bırakmakta zorlanan bağımlılar tarafından tercih edilen bir çeşididir.

VG bazlı likit ise yoğun buhar özelliğine sahiptir. PG bazlı likitlere göre daha az miktarda nikotin içerir. Hammaddesi bitkisel gliserin olan bu ürün yumuşak bir içim özelliğine sahiptir. Bu iki likit çeşidinin dışında %50 VG %50 PG içeren dikitler bulunur. Bu dikisin en önemli özelliği ise hem boğaz burun kalitesinin yüksek olması hem de buhar gücünün istenilen performansa sahip olmasıdır.

Yeni Bir Deneyim Salt Likit

Elektronik sigara kullanımının yaygınlaşmasına paralel olarak kullanılan likit çeşitlerinin de farklılık gösterdiğibiliniyor. Son dönemlerde ismini sıkça duyduğumuz salt likip yeni bir deneyim olarak elektronik sigara severlerin kullanımına sunuldu.Salt likit içerisindenikotin tuzu olarak adlandırılan bir kimyasal madde bulunur. Bu madde sayesinde vücudun nikotin ihtiyacı istenilen oranda alınabiliyor.

Özellikle aşırı derecede nikotin bağımlıları için tasarlanan bu ürün tütün sigarasına benzeyen bir sigara deneyimi yaşatır. Gün içerisinde herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermeden hemen her ortamda kullanılabilir. Kaliteli likit çeşitleri için https://www.elektroniksigaravip3.com/urunler/likit-dolum-sivisi.html sitesinden hizmet alabilirsiniz.